Rozširovanie technologického parku

Spoločnosť SPANDEX, s.r.o. má za sebou prvú inštaláciu veľkoformátovej tlačiarne od spoločnosti swissQprint - Nyala 2, v spoločnosti DOUBLE P, s.r.o. Ako všetky swissQprint tlačiarne, aj táto už v základnej konfigurácii ponúka veľké možnosti – unikátny pin systém pre optimálne využitie tlačovej plochy, alebo tandemovú tlač pre nonstop tlač.

Spoločnosť DOUBLE P vznikla v roku 1994 a špecializuje sa na digitálnu tlač. Aj ďalšia novinka v ich ponuke - 3D moire, simulácia 3D lentikulárneho substrátu na transparentný tlačový materiál, poukazuje na snahu spoločnosti držať krok s aktuálnymi trendmi. V ich portfóliu služieb zákazník nájde všetko na čo si len spomenie od veľkoplošnej reklamy, interiérových aplikácií, výstavných stánkov cez tlač na široké spektrum doskových materiálov (hliník, plexisklo, sklo, drevo...) až po okennú či podlahovú grafiku, tvarový výrez a frézovanie.

Rozšírenie strojového parku
Na otázku, prečo práve Nyala 2, nám Jana Partlová, majiteľka spoločnosti DOUBLE P, s.r.o., povedala: „V našej spoločnosti to bolo logickým krokom v rozširovaní technologického parku, ktorý firma udržuje na technologickej špičke. Ukazovateľom boli tiež doterajšie skúsenosti so zariadením Impala. Na trhu silnie trend potlače textilných, najmä recyklovateľných materiálov, a s tým súvisiaci dopyt po rôznorodosti substrátov. Dôraz bude kladený na rýchlosť, personalizáciu a on-line zadávanie zákaziek. Nyala 2 s jej veľkorysým výstupom 3,2 x 2 m tlače sa kvalifikuje na viac ako len veľkoformátovú tlačiareň. Stojí medzi kvalitou tlače a produktivitou s najvyššou rýchlosťou 206 m²/hod. tlačového výstupu na substrát, len v zlomku času v porovnaní s inými tlačiarňami. Narúša pravidlo tlače palca, ktoré hovorí, že vyššia rýchlosť znamená nižšiu kvalitu. Tajomstvo spočíva v najnovšej technológii používaných tlačových hláv.“

Čo očakávate od novej technológie?
„V skratke väčšie možnosti v priemyselných aplikáciách pri bezkonkurenčnej rýchlosti a vysokom rozlíšení. S ohľadom na naše potreby Nyala 2 ponúka široké možnosti pre efektívne využitie - roll to roll, tlač veľkých dosiek až do rozmeru 3,2 x 4 m, 9 farebných kanálov a v neposlednom rade dôležitú univerzálnosť. Našou snahou je aplikovať najnovšie trendy a tiež reagujeme na potreby našich zákazníkov. Do budúcna plánujeme ďalšie rozšírenie poskytovaných služieb najmä cez web to print aplikácie, hlbšiu interakciu zákazníka s tlačovým procesom zadávania objednávok, aplikácie rozšírenej reality pri vizualizácii tlačových výstupov...,“ odpovedala Jana Partlová.

Odporúčali by ste swissQprint?
„Neodporučať, aby nevznikala zbytočná konkurencia :),“ odpovedala so smiechom pani majiteľka. „Ale vážne, samozrejme odporúčať. Je skutočne radosť pracovať s tak precíznymi tlačiarňami ako sú swissQprint.“


 
ROZHOVOR NA TÉMA:
Ľudovít Bartoš – Slovenský zväz sieťotlačiarov a digitálnych tlačiarov pripravil na termín 2.–3.
Jan Kopka – Přinášíme vám čerstvý rozhovor s ředitelem firmy Integart, která právě...
Doru Stoican - Nápad, jaký ještě nikdo neměl. Nápad společnosti HSW Signall spojit Open House...

VELETRŽNÍ NOVINY 2015
12. 5. 13. 5. 14. 5.

SOUTĚŽ


GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI

REKLAMA